- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
<
>
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 23 gal Capacity - Rectangular - 32.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.3" |
| Height | 32.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS16RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13DFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS08RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS03RFRContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9926TNContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9925BLContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS16RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS08RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS03RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09BContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09AContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS13SBContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS05DROContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9941SSContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9372BLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58897CTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58884PLContact Us For Availability
-
Product Code: RCPR2030SSPLContact Us For Availability
-
Product Code: RCPSO12SSSPLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58897Contact Us For Availability
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9927BB8 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN1 Stock Available
-
Product Code: SAF9901RDContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9799BLContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9710BL4 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SS1 Stock Available
-
Product Code: SAF9685SSContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9677NCContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9639WHContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9639BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9475BL12 Stock Available
-
Product Code: SAF9474BL3 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLRDContact Us For Availability
-
Product Code: RCPST12EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKContact Us For Availability
-
Product Code: RCPS3ETBKPL4 Stock Available
-
Product Code: GJO58888Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO588873 Stock Available
-
Product Code: GJO588852 Stock Available
-
Product Code: GJO58884Contact Us For Availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
