<
>
Rubbermaid Commercial 12 Gallon Half Round Steel Receptacle - 12 gal Capacity - Semicircular - 7" Opening Diameter - 32" Height x 18" Width x 9" Depth - Steel - Black, Chrome - 1 Each
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 12 gal |
| Product Color | Black ~ Chrome |
| Width | 18" |
| Product Name | 12 Gallon Half Round Steel Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 9" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 32" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Steel receptacle features an open-top, half-round design - an ideal shape for areas where space is limited. Indoor, wall-hugging design offers fire-safe steel construction and 7" diameter, vinyl-trimmed disposal opening. Liftoff body facilitates emptying of the leakproof, rigid plastic liner. Waste receptacle is made with a high percentage of recycled material and is 100 percent recyclable.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS16RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS01RFRContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9926TNContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS16RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS01RContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC04G15BContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9941SSContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9372BLContact Us For Availability
-
Product Code: RCPR2030SSPLContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9940BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9934BLContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9923TNContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9923BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9922TN1 Stock Available
-
Product Code: SAF9922BLContact Us For Availability
Alternative Products
Reviews
No Reviews
