‹ Prev
Next ›
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 17 gal Capacity - Rectangular - 26.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Tan - 1 Each
Stock is Available
- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Tan |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16.3" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 26.3" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS13RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13DFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS08RFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS03RFRContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9926TNContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9925BLStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS08RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS03RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS05DROContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9941SSStock is Available
-
Product Code: SAF9372BLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58897CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO58884PLContact Us For Availability
-
Product Code: RCPR2030SSPLStock is Available
-
Product Code: RCPSO12SSSPLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO5889710 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BLStock is Available
-
Product Code: SAF9927BBStock is Available
-
Product Code: SAF9923BLStock is Available
-
Product Code: SAF9901RDContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9710BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SSStock is Available
-
Product Code: SAF9686SSStock is Available
-
Product Code: SAF9685SSStock is Available
-
Product Code: RCPST24EPLWHStock is Available
-
Product Code: RCPST24EPLRDStock is Available
-
Product Code: RCPST12EPLWHStock is Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKContact Us For Availability
-
Product Code: RCPSH12EPLSMStock is Available
-
Product Code: GJO58888Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO588872 Stock Available
-
Product Code: GJO58885Contact Us For Availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews