‹ Prev
Next ›
Safco Small Desk-Side Recycling Receptacle - 3 gal Capacity - Half-round - 13.5" Height x 13" Width x 8" Depth - Plastic - Black, Blue - 1 Each
Stock is Available
- Solves any desk-side recycling needs.
- Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually.
- Includes one black and one blue receptacle.
Product Details
General Information
| Capacity | 3 gal |
| Product Color | Black ~ Blue |
| Width | 13" |
| Product Name | Small Desk-Side Recycling Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 8" |
| Height | 13.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Solves all any desk-side recycling needs. Latch two of these receptacles together for waste and recyclables, for two different types of recyclables, or use them individually. Combo-set includes one black and one blue receptacle.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS16RFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS13RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS13DFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS08RFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS01RFRStock is Available
-
Product Code: SAF9926TNContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9925BLStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS16RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS13RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS08RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09BContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09AStock is Available
-
Product Code: HLCHLS05DROContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9372BLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58897CT1 Stock Available
-
Product Code: RCPR2030SSPLStock is Available
-
Product Code: SAF9940BLStock is Available
-
Product Code: SAF9923BLStock is Available
-
Product Code: SAF9922TNStock is Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews