‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 23 gal Capacity - Square - Durable, Crack Resistant - 32.9" Height x 16.5" Width x 15.5" Depth - Plastic - Beige - 3 / Carton
3 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Beige |
| Width | 16.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
| Depth | 15.5" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 32.9" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Perfect for hotel lobbies, offices, restrooms, shopping malls, restaurants and other public locations, this waste container offers a sleek design for a professional image. Patent-pending can liner cinch allows easy bag retention and eliminates knot tying. Rugged plastic construction is durable and crack-resistant, even under tough indoor/outdoor conditions. Optional self-closing lid (sold separately) enhances appearance and contains odors.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP1926827CTContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS18RCStock is Available
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS18WRSLStock is Available
-
Product Code: HLCHLS18SSStock is Available
-
Product Code: HLCHLS18DPOContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS13STVContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS13STRStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13SSStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13MXStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13HXStock is Available
-
Product Code: HLCHLS08RCBStock is Available
-
Product Code: HLCHLS08RBStock is Available
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT15 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1926827Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP261000WHStock is Available
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCPAOT35SANLStock is Available
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: RCP1901982Stock is Available
-
Product Code: RCP614500BGStock is Available
-
Product Code: RCP614400BGStock is Available
-
Product Code: RCP2632WHIStock is Available
-
Product Code: RCP1883456Stock is Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP816088BGStock is Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
-
Product Code: RCP1901993Stock is Available
-
Product Code: RCP1901992Stock is Available
-
Product Code: RCP1883563Stock is Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us For Availability
-
Product Code: IMP77323Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60463CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews