- Fire-resistant aluminum construction.
- Fire-safe construction.
- Withstands hard use.
- Includes retainer hardware for securing and concealing can liners.
- Corrosion-resistant.
<
>
Atrium Aluminum Container with Liner, 35 gal, Aluminum, Satin Aluminum
Contact Us For Availability
Product Details
General Information
| Capacity | 21 gal |
| Product Color | Aluminum |
| Width | 18" |
| Product Name | Atrium Open Top Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 18" |
| Height | 32" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | RubbmdComm |
| Type | Waste Receptacle |
Description
This container is open for business. A 9" dia. opening provides plenty of area through which trash can be dropped. Fire-safe construction. Durable baked-on polyester finish withstands hard use. Lift-off top holds and conceals poly bag. Corrosion-resistant.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS23RCContact Us For Availability
-
Product Code: RCP2131929Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS50DSOContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS24DPOContact Us For Availability
-
Product Code: RCP2136963Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP3959GRACTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT16 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BKCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT18 Stock Available
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W2273BLUContact Us For Availability
-
Product Code: RCP817088BROContact Us For Availability
-
Product Code: RCP817088BKContact Us For Availability
-
Product Code: RCP3959GRAContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YL2 Stock Available
-
Product Code: RCP1901982Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP614600BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP18835522 Stock Available
-
Product Code: IMP7352Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W2700BE27 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYContact Us For Availability
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP1883563Contact Us For Availability
-
Product Code: IMP7352CTContact Us For Availability
Alternative Products
Reviews
No Reviews
