<
>
Rubbermaid Commercial Large Recycling Wastebasket - 10.30 gal Capacity - Rectangular - Sturdy - 19.9" Height x 11" Width x 15.3" Depth - Plastic - Blue - 1 Each
471 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 10.30 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 11" |
| Product Name | Large Recycling Wastebasket |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 15.3" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 19.9" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Designed to be used in systems with existing office containers and accessories, this deskside recycling container offers an easy, effective way to recycle paper. It is ideal for gathering paper for recycling. One side is marked with the chasing arrows, recycling logo. Sturdy plastic contains post-consumer recycled resin (PCR) exceeding EPA guidelines.
Also Consider
-
Product Code: RCP571873BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP356973BECTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971258CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971257CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264307BLU8 Stock Available
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE13 Stock Available
-
Product Code: RCP295673BE10 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSContact Us For Availability
-
Product Code: RCP571873BE19 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN6 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
