<
>
Rubbermaid Commercial 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets - 3.25 gal Capacity - Rectangular - Compact, Durable - 12.1" Height x 8.3" Width x 11.4" Depth - Resin - Blue - 12 / Carton
9 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 3.25 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 8.3" |
| Product Name | 13 QT Standard Deskside Recycling Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Depth | 11.4" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 12.1" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Deskside Recycling Container offers an easy and effective way to recycle paper. Compact design can fit easily under your desk so you can gather white paper for recycling instead of making frequent trips to the company recycling centers. Blue container features the universal recycle symbol on the side and contains post-consumer recycled resin exceeding EPA guidelines.
Also Consider
-
Product Code: RCP571873BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP356973BECTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP295773BLUECT38 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971258CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971257CTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE13 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSContact Us For Availability
-
Product Code: RCP571873BE19 Stock Available
-
Product Code: RCP295773BLUE471 Stock Available
-
Product Code: RCP295606GN6 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
