<
>
Rubbermaid Commercial 41 QT Large Deskside Wastebaskets - 10.25 gal Capacity - Rectangular - Dent Resistant, Durable, Rust Resistant, Easy to Clean - 20" Height x 11.3" Width x 15.3" Depth - Plastic - Black - 12 / Carton
290 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 10.25 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11.3" |
| Product Name | 41 QT Large Deskside Wastebaskets |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Depth | 15.3" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 20" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Space-efficient deskside wastebasket is durable and easy to clean. It fits under standard desk height even when a swing top (sold separately) is fully extended. All-plastic construction won't chip, rust or dent. Rolled rims add strength. Wastebasket will not mar furniture or floors.
Also Consider
-
Product Code: UBR3837U0206Contact Us For Availability
-
Product Code: SPR02160CT79 Stock Available
-
Product Code: SPR021601935 Stock Available
-
Product Code: DACA1032Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP2543GRACTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO57257CT7 Stock Available
-
Product Code: RCP614500REDContact Us For Availability
-
Product Code: LLR5277045 Stock Available
-
Product Code: SAF9718BL10 Stock Available
-
Product Code: SAF9717BL7 Stock Available
-
Product Code: RCP352000GY5 Stock Available
-
Product Code: RCP352000BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP295500BG20 Stock Available
-
Product Code: OIC22262Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO5725798 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
