‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Container - 7.03 gal Capacity - Rectangular - 15" Height x 14" Depth - Blue - 1 Each
Stock is Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
Product Details
General Information
| Capacity | 7.03 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Deskside Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
Also Consider
-
Product Code: RCP571873BECTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP356973BECTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP295773BLUECT38 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT2 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971258CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264307BLUStock is Available
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU8 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BEStock is Available
-
Product Code: SAF9931SSStock is Available
-
Product Code: RCP571873BEStock is Available
-
Product Code: RCP295773BLUEStock is Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews