‹ Prev
Next ›
Officemate 26082 Recycled Magazine File Holder, Black - Black - Plastic - 1 Each
Contact Us For Availability
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Recycled Content | 30% |
| Product Name | Open Top Magazine File |
| Width | 3" |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 11.4" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 9.5" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Magazine file holds and organizes magazines, brochures, literature and more. Open-top accepts taller items including journals and books. Open-front allows easy insertion and removal. Front space lets you conveniently label the file for quick reference to specific items.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UBR5716U0106Contact Us For Availability
-
Product Code: DEF63909Contact Us For Availability
-
Product Code: DEF6390712 Stock Available
-
Product Code: FEL10723Contact Us For Availability
-
Product Code: OIC223522 Stock Available
-
Product Code: PFX230048 Stock Available
-
Product Code: PAC00132718 Stock Available
-
Product Code: FEL072247 Stock Available
-
Product Code: FEL00723105 Stock Available
-
Product Code: FEL33819019 Stock Available
-
Product Code: DEF349043 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews