‹ Prev
Next ›
Bankers Box Oversized Magazine File Storage Box - Wood Grain, White - Cardboard - 12 / Carton
7 Stock Available
- Premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage.
- Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs and periodicals.
- Easy to assemble.
- Label area on all sides.
- Shipped flat.
Product Details
General Information
| Product Color | Wood Grain ~ White |
| Product Material | Cardboard |
| Recycled Content | 60% |
| Product Name | Oversized Magazine File Storage Box |
| Width | 4.3" |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Depth | 11.5" |
| Country of Origin | United States/Canada |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Height | 13" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Bankers Box premium corrugated construction with glued side panels withstands heavy day-to-day usage. Organizes and stores a variety of letter size binders, projects, file folders, catalogs, magazines, newspapers and periodicals. Shipped flat, easy to assemble. Label area on all sides. Woodgrain design blends with any decor. Sturdy and durable. Made from corrugated cardboard. Look for other Bankers Box corrugated items to help you will all of your storage needs.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UBR5716U0106Contact Us For Availability
-
Product Code: UBR3463U02063 Stock Available
-
Product Code: DEF63909Contact Us For Availability
-
Product Code: DEF6390712 Stock Available
-
Product Code: DBL770657Stock is Available
-
Product Code: FEL10723Contact Us For Availability
-
Product Code: OIC223522 Stock Available
-
Product Code: PAC00132718 Stock Available
-
Product Code: FEL00723105 Stock Available
-
Product Code: FEL33819019 Stock Available
-
Product Code: OIC26082Contact Us For Availability
Alternative Products
Reviews
No Reviews