‹ Prev
Next ›
young Time Sensory Table Lid - Rectangular - Baltic - 1 Each
Ships in 3-4 Weeks
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Ready-to-Assemble
- Super-Strong screws and construction
- Rounded corners for added safety
- Environmentally-friendly UV Cured Finish
Product Details
General Information
| Product Color | Baltic |
| Weight (Approximate) | 16 lb |
| Shape | Rectangular |
| Width | 36" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Sensory Table Lid |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Table |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 23" |
| Height | 1" |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Features | Rounded Corner ~ Eco-friendly ~ UV Resistant |
| Manufacturer Website Address | http://www.jonti-craft.com |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
Product Information
| Brand | young Time |
| Type | Table Lid |
Description
Keep toys contained in your Young Time Sensory Table with this Sensory Table Lid. It fits perfectly on top sensory table and stops on bottom of lid to keep it from sliding off table. Sensory Table is not included.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews