‹ Prev
Next ›
Xstamper Xtra Large Custom Stamp - Custom Message Stamp - 1.19" Impression Width x 3.12" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Length | 3.12" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 1.19" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Xtra Large Custom Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Extra-large custom stamp offers an ergonomic handle and delivers 1 to 13 lines, each with a maximum of 43 characters. Ideal for return addresses, large business addresses, company names, check endorsements, special messages and more. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple and dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. Impression size is 1-3/16" x 3-1/8". Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
-
Product Code: XSTN57Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN42Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN37Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN36Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN35Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN11Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC85Contact Us For Availability
Alternative Products
-
Product Code: XSTPN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN70Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN60Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN53Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN51Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN49Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN32Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN30Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN28Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN26Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN22Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN20Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN16Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN12Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN10Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN05Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN04Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC34Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC12Contact Us For Availability
Additional Documentation
Reviews
No Reviews