‹ Prev
Next ›
Xstamper Pre-inked Large Pocket Stamp - Custom Message Stamp - 0.62" Impression Width x 2.44" Impression LengthPlastic - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Length | 2.44" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 0.62" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Pre-inked Large Pocket Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Large Pocket Stamp/Notary Stamp folds to fit into pocket, briefcase or purse. Stamp has an ergonomic handle and is pre-inked in either red, black, blue, green, purple, orange, light blue, light green, yellow, pink or brown, and dispenses 50,000 impressions before it needs to be re-inked. Impression size is 5/8" x 2-7/16". Stamp delivers a maximum of five lines, each with up to 32 characters. Contact customer service to customize stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper. Plastic mount is made of a high percentage of recycled material. The stamp is made with a high percentage of recycled material.
Also Consider
-
Product Code: XSTPN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN70Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN60Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN57Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN53Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN51Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN49Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN37Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN36Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN35Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN32Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN30Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN28Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN26Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN24Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN22Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN20Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN16Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN12Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN11Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN10Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN05Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN04Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC85Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC34Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC12Contact Us For Availability
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews