‹ Prev
Next ›
Xstamper Large Custom Endorsement Stamp - Custom Message Stamp - 1.50" Impression Width x 2.50" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Length | 2.50" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 1.50" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Large Custom Endorsement Stamp |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize with a message, signature, logo or artwork. Custom stamp delivers one to 10 lines, each with a maximum of 34 characters. Ideal for longer check endorsements or larger business addresses. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green, purple, orange, light blue, light green, yellow, pink or brown. Ergonomic stamp dispenses up to 50,000 impressions before re-inking. Impression size is 1-1/2" x 2-1/2". Stamp is made with a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
-
Product Code: XSTPN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN57Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN42Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN37Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN36Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN35Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN11Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC85Contact Us For Availability
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN60Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN53Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN51Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN49Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN32Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN30Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN28Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN26Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN24Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN22Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN20Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN12Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN10Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN05Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN04Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC34Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC12Contact Us For Availability
Additional Documentation
Reviews
No Reviews