‹ Prev
Next ›
Xstamper Custom Return Address Pre-inked Stamp - Custom Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| Product Name | Custom Return Address Pre-inked Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize Return Address Stamp with a message, signature, logo or artwork. Custom stamp delivers one to four lines, each with a maximum of 22 characters. Ideal for stamping return address on envelopes and stationery. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple and dispenses up to 50,000 impressions before re-inking. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Ergonomic stamp contains a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
-
Product Code: XSTPN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN57Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN42Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN40Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN37Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN36Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN35Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN11Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC85Contact Us For Availability
Alternative Products
-
Product Code: XSTN70Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN60Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN53Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN51Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN49Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN32Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN30Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN28Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN26Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN24Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN22Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN20Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN16Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN12Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN05Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTN04Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC34Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC18Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC14Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTC12Contact Us For Availability
-
Product Code: SPRCS60458Contact Us For Availability
Additional Documentation
Reviews
No Reviews