‹ Prev
Next ›
Xstamper CONFIDENTIAL Title Stamp - Message Stamp - CONFIDENTIAL - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Red - Recycled - 1 Each
1 Stock Available
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
Product Details
General Information
| Impression Color | Red |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression | CONFIDENTIAL |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | CONFIDENTIAL Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | Japan |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
CONFIDENTIAL Title Stamp is pre-inked for 50,000 impressions and re-inkable for 50,000 more, again and again. The laser-engraved rubber makes this stamp strong for many years of use. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Use Xstamper Refill Ink only to refill your stamp. Use of any other ink will void out the warranty.
Also Consider
-
Product Code: UNV1015613 Stock Available
-
Product Code: UNV10060Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV1004919 Stock Available
-
Product Code: NSN2074202Stock is Available
-
Product Code: COS035605Stock is Available
-
COSCO MAILED Message Stamp - Message Stamp - MAILED - 0.50" Impression Width - Red - Rubber - 1 EachProduct Code: COS0355865 Stock Available
-
Product Code: COS035576Stock is Available
-
Product Code: COS035544Stock is Available
-
Product Code: NSN2074222Stock is Available
Alternative Products
-
Product Code: XST13605 Stock Available
-
Product Code: XST111714 Stock Available
-
Product Code: XST1051Contact Us For Availability
-
Product Code: TDT886420 Stock Available
-
Product Code: COS035606Stock is Available
-
Product Code: COS0356015 Stock Available
-
Product Code: COS035587Stock is Available
-
Product Code: COS035585Contact Us For Availability
-
Product Code: COS035584Stock is Available
-
Product Code: COS03557716 Stock Available
-
Product Code: COS035575Contact Us For Availability
-
Product Code: COS035572Contact Us For Availability
-
Product Code: COS0355715 Stock Available
-
Product Code: COS035570Contact Us For Availability
-
Product Code: COS035541Stock is Available
-
Product Code: COS035538Stock is Available
-
Product Code: COS035535Stock is Available
-
Product Code: COS035532Stock is Available
-
Product Code: COS035525Stock is Available
-
Product Code: COS035523Stock is Available
-
Product Code: COS035521Stock is Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews