‹ Prev
Next ›
Xstamper Classix Self-Inking Plastic Dater - Message/Date Stamp - 0.88" Impression Width x 1.56" Impression Length - Red, Blue - Plastic - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Impression Width | 0.88" |
| Impression Type | Message/Date Stamp |
| Impression Length | 1.56" |
| Impression Color | Red ~ Blue |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Product Name | Classix Self-Inking Plastic Dater |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Self-inking message dater is housed in a rugged plastic body for durability. Self-inking stamp doesn't require a separate ink pad because it re-inks after each impression, making it perfect for fast repetitive use. Stamp offers one line above the date and one line below the date with 21 characters per line. Impression size is 7/8" x 1-9/16". Contact customer service to your customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
-
Product Code: XSTM44Contact Us For Availability
-
Product Code: XSTM40Contact Us For Availability
-
Product Code: XST40340Contact Us For Availability
-
Product Code: XST403126 Stock Available
-
Product Code: XST4031167 Stock Available
-
Product Code: XST40140Contact Us For Availability
-
Product Code: COS011092Stock is Available
-
Product Code: COS011090Stock is Available
-
Product Code: COS011034Stock is Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews