‹ Prev
Next ›
Locking Mobile Rolling Business Case, Fits Devices Up to 16", Aluminum/Chrome/Fiberboard, 10 x 16 x 15, Black
Stock is Available
Non-Returnable
- Double combination locks secure important business supplies.
- Padded, removable computer sleeve fits 16" laptops.
- Mobile business case with wheels and telescoping handle.
- Chrome label holder.
- Built-in metal rails accommodate legal hanging file folders.
- Excellent for general storage.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Black |
| Application/Usage | File Folder ~ Catalog |
| Depth | 10.3" |
| Height | 16" |
| Width | 16" |
| Brand Name | Vaultz |
| Manufacturer | IdeaStream Consumer Products, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.ideastreamproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Locking Catalog Case |
| Features | Telescoping Handle ~ Wheels ~ Computer Sleeve ~ Organizer Panel ~ Label Holder ~ Built-in Rail |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Vaultz |
| Type | Shipping Case |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews