‹ Prev
Next ›
Safco Upright Roll Storage Files - Wood Grain - Plastic, Fiberboard - 1 Each
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Efficient and economical storage.
- Shorter rolls store in front, longer rolls in back, all visible.
- Durable corrugated fiberboard.
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Material | Plastic ~ Fiberboard |
| Product Color | Wood Grain |
| Depth | 12" |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | Yes |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 22" |
| Number of Rolls Supported | 12 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Upright Roll Storage Files |
| Width | 15" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Vertical Paper Rack |
Description
Efficient and economical storage for rolls of various sizes. Shorter rolls store in front, longer rolls in back, all visible because of the smart angled design. Durable corrugated fiberboard.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews