‹ Prev
Next ›
Safco Half Round Receptacle - 12.50 gal Capacity - Half-round - 32.5" Height x 17.5" Width x 9" Depth - Steel, Rubber, Plastic - Black - 1 Each
Stock is Available
- Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas.
- Decals included: Cans, Paper and Recycle.
- Includes three lids: slot, round and half-circle.
Product Details
General Information
| Capacity | 12.50 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Half Round Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 32.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Half-round receptacle is perfect for use in high traffic areas, breakrooms, meeting spaces and collaboration areas. Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas. Includes decals: Cans, Paper and Recycle and three lids: slot, round and half-circle.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS08RFRStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS03RFRContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSS01RFRStock is Available
-
Product Code: SAF9926TNContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9925BLStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS08RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS03RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSS01RStock is Available
-
Product Code: HLCHLSC05G26Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09BContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLSC01G09AStock is Available
-
Product Code: HLCHLS05DROContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9941SSStock is Available
-
Product Code: SAF9372BLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO58897CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO58884PLContact Us For Availability
-
Product Code: RCPSO12SSSPLContact Us For Availability
-
Product Code: GJO588979 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BLStock is Available
-
Product Code: SAF9927BBStock is Available
-
Product Code: SAF9901RDContact Us For Availability
-
Product Code: SAF9710BL2 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SSStock is Available
-
Product Code: SAF9686SSStock is Available
-
Product Code: SAF9685SSStock is Available
-
Product Code: SAF9677NCStock is Available
-
Product Code: SAF9475BLStock is Available
-
Product Code: RCPST12EPLWHStock is Available
-
Product Code: RCPSO820PLBKContact Us For Availability
-
Product Code: RCPSH12EPLSMStock is Available
-
Product Code: RCPS3ETBKPLStock is Available
-
Product Code: GJO588872 Stock Available
-
Product Code: GJO58885Contact Us For Availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews