‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 23 gal Capacity - Square - Crack Resistant - 32.9" Height x 16.5" Width x 15.5" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Stock is Available
- Sleek design for a professional image.
- Durable, crack-resistant shell
- Patent-pending can-liner cinch.
- A variety of compatible lids are sold separately.
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 16.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 15.5" |
| Height | 32.9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Untouchable® large plastic square waste receptacle features a sleek design for a professional image that's ideal for centrally located collection areas. Patent-pending cinch keeps your can-liner in place, eliminating the need to resize the opening by tying a knot. Durable, crack-resistant shell holds up, even under tough indoor/outdoor conditions. Compatible with variety of swing-top lids -- sold separately.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT15 Stock Available
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: RCP2632WHIStock is Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us For Availability
-
Product Code: IMP77323Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60463CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews