‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Square Brute Container - 28 gal Capacity - Square - Handle, Rounded Corner, Easy to Clean, Sturdy - 22.5" Height x 21.5" Width x 21.5" Depth - Plastic - Gray - 1 Each
Stock is Available
- Professional-grade construction.
- All-plastic to resist rusting, chipping, and peeling.
- Square shape for easy storage.
- Molded handles.
- Reinforced rims.
Product Details
General Information
| Capacity | 28 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 21.5" |
| Product Name | Square Brute Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 21.5" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 22.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Trash Can is designed with strength in mind from professional-grade, heavy-duty plastic that won't rust, chip, peel, or fade. These garbage cans have reinforced rims for added strength, molded grips for easy lifting, and anti-jam nesting for easy storage and removal.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT15 Stock Available
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: GJO1158116 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP9W2100GYStock is Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360BEStock is Available
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us For Availability
-
Product Code: IMP77323Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60463CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews