Rubbermaid Commercial Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers - 23 gal Capacity - Rectangular - Durable, Handle - 30" Height x 11" Width x 22" Depth - Gray - 4 / Carton
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 23-Gallon Vented Waste Containers |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
This Slim Jim container delivers the durability needed for commercial environments combined with innovation to increase worker productivity. Four venting channels make removing liners up to 80 percent easier than traditional containers so the Slim Jim helps you get the job done more efficiently. They improve productivity and reduce the risk of worker injury. Integrated cinches allow quick, knot-free liner changes. Space-saving profile fits virtually anywhere. Side handles make handling easy. Slim Jim accessories, such as recycling tops, swing lid, hinge lid and dolly (sold separately), bring you an efficient solution for collection, transportation and disposal of multi-stream waste and recyclables in tight spaces.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP1926827CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS24DPOStock is Available
-
Product Code: HLCHLS18SSStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13SSStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13MXStock is Available
-
Product Code: HLCHLS13HXStock is Available
-
Product Code: HLCHLS08RCBStock is Available
-
Product Code: HLCHLS08RBStock is Available
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT15 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1926827Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP261000WHStock is Available
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: RCP614400BGStock is Available
-
Product Code: RCP1883456Stock is Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP816088BGStock is Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
-
Product Code: RCP1883563Stock is Available
-
Product Code: IMP77323CTContact Us For Availability
-
Product Code: GJO11581CT4 Stock Available