‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container - 16 gal Capacity - Rectangular - Handle, Durable, Chemical Resistant, Crush Resistant, Recyclable - 25" Height x 11" Width x 22" Depth - Black - 1 Each
Stock is Available
- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
Product Details
General Information
| Capacity | 16 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Height | 25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS23RCStock is Available
-
Product Code: HLCHLS18RCStock is Available
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP1779734Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS18WRSLStock is Available
-
Product Code: HLCHLS24DPOStock is Available
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRSStock is Available
-
Product Code: HLCHLS21UOTTRIOStock is Available
-
Product Code: HLCHLS21UOTRECStock is Available
-
Product Code: HLCHLS21UOTCOPStock is Available
-
Product Code: HLCHLS21UOTContact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS18DPOContact Us For Availability
-
Product Code: RCP2136963Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP354060GYCT11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT11 Stock Available
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT15 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1956185CT3 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: IMP7352Contact Us For Availability
-
Product Code: IMP7352CTContact Us For Availability
Alternative Products
Reviews
No Reviews