‹ Prev
Next ›
Replacement Cutter for QuietSharp Glow Antimicrobial Classroom Electric Pencil Sharpener
Stock is Available
- 10x longer life than single-blade models.
- Tool-free cutter cartridge replacement.
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Recycled | No |
| Country of Origin | China |
| Height | 3.2" |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | Amax Inc |
| Manufacturer Website Address | http://www.amaxproducts.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Color | Stainless Steel |
| Product Model | EPS11-K |
| Product Name | EPS11HC Replacement Cutter Cartridge |
| Compatibility |
Stanley-Bostitch QuietSharp Glow EPS11HC Classroom Electric Pencil Sharpener |
| Weight (Approximate) | 4.48 oz |
| Width | 2.4" |
Product Information
| Brand | BOSTITCH |
| Type | Pencil Sharpeners |
Description
Easily replace the cutter for your Bostitch Quietsharp™ Glow pencil sharpener with this part! No tools required! Why purchase a new sharpener when swapping the cutter makes it like new again?
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews