‹ Prev
Next ›
Recycled Clipboard, Ltr, 9"x12-1/2", Red
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Recycled | Yes |
| Product Color | Red |
| Assembly Required | No |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Recycled Plastic Clipboard |
| Clip Material | Metal |
| Board Material | Plastic |
| Country of Origin | China |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Recycled Content | 60% |
| Sheet Standard | Letter |
| Height | 12.5" |
| Width | 9" |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews