‹ Prev
Next ›
Protacini Breeze Beige Italian Patent Leather 4" x 6" Memo Holder - 4" Height x 6" Width - Italian Leather, Suede - Breeze Beige - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Color | Breeze Beige |
| Product Name | Breeze Beige Italian Patent Leather 4" x 6" Memo Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 6" |
| Application/Usage | Memo ~ Office |
| Country of Origin | Italy |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Height | 4" |
| Manufacturer | Dacasso Limited, Inc |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Designed and crafted in Italy, the Protacini Memo Holder features a combination of luxe materials and passionate craftsmanship to make a statement of luxury. The crocodile embossed pattern adds a smart, sophisticated look to your desk. Suede interior protects paper from damage. The bottom is lined with soft velveteen to protect surfaces from scuffs and scratches. Memo holder holds up to 100 sheets of 4" x 6" loose-leaf memo paper.
Alternative Products
Reviews
No Reviews