‹ Prev
Next ›
POWERSHRED 4OZ SHREDDER OIL W/
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Conditions cutters to extend the life of your shredder
- Plastic squeeze bottle with extended nozzle ensures complete coverage
- Oil shredder each time wastebasket is emptied or a minimum of twice a month
- For use with all Fellowes cross-cut and micro-cut shredders
- 120ml bottle
Product Details
General Information
| Type | Lubricating oil |
| Volume | 0.12 L |
| Product colour | Multicolour |
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 44.5 mm |
| Height | 161.9 mm |
| Weight | 110 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Accessories |
Description
Fellowes Powershred 4 oz Oil Bottle Shelf Display (12 Bottles/Display)
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews