‹ Prev
Next ›
Pencil Cup, w/Note Holder, 4"x4-3/10"x4-1/2", White
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Product Name | Midnight Black Collection Wood Pencil Cup |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 4" |
| Features | Sturdy ~ Durable ~ Non-slip ~ Scratch Resistant ~ Anti-scuff Feet |
| Height | 4.5" |
| Manufacturer | Victor Technology, LLC |
| Depth | 6.3" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Victor |
| Type | Note/Pen Holder |
Description
Ideal for home or the office, this pencil cup with note holder is part of the Victor Pure White Collection that combines functional solutions with appealing design elements. Use the large pencil cup for storing writing utensils and the angled note compartment for easy writing and viewing. Sturdy wood construction features a durable, double-coated white finish. Frosted glass windows add a touch of class. Nonslip rubber feet reduce movement and protect your worksurface from scratches and scuffs.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews