‹ Prev
Next ›
Optional Utility Cart Refuse/Utility Bin, 8 gal, Polyethylene, Black
Stock is Available
- Easy to integrate.
- Convenient top handles and bottom grip.
- Smooth surfaces.
- Designed specifically for Rubbermaid® Commercial HD, General Utility and TradeMaster® carts as well as StockMate® trucks.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Width | 12" |
| Product Name | Executive Service Cart Refuse Bin |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Features | Smooth ~ Easy to Clean ~ Handle |
| Height | 22" |
| Depth | 17" |
| Country of Origin | United States |
| Capacity | 8 gal |
Product Information
| Brand | RubbmdComm |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Easy-to-integrate refuse/utility bin enhances your ability to multitask with your cart. Convenient top handles and bottom grip simplify empting tasks. Smooth surfaces help streamline post-use cleaning. Designed specifically for Rubbermaid® Commercial HD, General Utility and TradeMaster® carts as well as StockMate® trucks.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews