‹ Prev
Next ›
Officemate Transparent Clipboard - 0.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Clear - 1 Each
Stock is Available
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU05713Stock is Available
-
Product Code: BSN65637BD493 Stock Available
-
Product Code: BSN656372966 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX105 Stock Available
-
Product Code: BSN16508643 Stock Available
-
Product Code: OIC83219Stock is Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40306Stock is Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV40302Stock is Available
-
Product Code: BSN01870405 Stock Available
-
Product Code: BSN01869813 Stock Available
-
Product Code: BSN018681404 Stock Available
-
Product Code: BSN01867273 Stock Available
-
Product Code: BSN01866475 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD134 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD232 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: BSN49266282 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us For Availability
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Contact Us For Availability
-
Product Code: SAU00439Contact Us For Availability
-
Product Code: BAUTA1611Stock is Available
-
Product Code: BAU61624112 Stock Available
Reviews
No Reviews