‹ Prev
Next ›
NONLAMINATED LETTERINGTAPE 3/8IN BLK/SLV
Contact Us For Availability
- Create attractive labels for indoor use at home, office and school.
- Best for flat, dry surfaces.
- P-Touch non-laminated label tape.
- For use with P-Touch label makers.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product colour | Silver |
| Label type | M |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 20 x 185 mm |
| Weight | 2.49 kg |
| Label size | 26.2 ft |
| Size (imperial) | 7.62 cm (3") |
| Package weight | 2.6 kg |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
M921 3/8" Black On Silver M tape (26.2 ft) For Use With: PT-100, PT-110, PT-55BM, PT-55S, PT-65, PT-65SB, PT-65SCCP, PT-65VP, PT-70, PT-70BBVP, PT-70BM, PT-70BMH, PT-70HOL, PT-70SP, PT-80, PT-80SCCP, PT-85, PT-90.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews