‹ Prev
Next ›
2027 15-Month Monthly Planner, Black, Large, 9" x 11"
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Great for big picture monthly planning.
- Premium cover for enhanced durability.
- Perforated memo section for easy tear-out notes.
- One month per two-page spread with unruled blocks; past, current and future months reference.
- Telephone/address page.
- Wirebound design keeps pages secure.
- High-quality paper with superior ink bleed resistance.
Product Details
General Information
| Julian Dates | No |
| Binding Type | Wire Bound |
| Product Color | Black |
| Recycled | No |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Memo Section ~ Double-sided Pocket ~ Non-refillable ~ Appointment Schedule ~ Bleed Resistant Paper ~ Unruled Daily Block ~ Contact Sheet ~ Address & Phone Page ~ Durable Cover |
| Packaged Quantity | 1 / Each |
| Sheet Width | 9" |
| Sheet Height | 11" |
| Product Name | Large Monthly Planner |
| Time Period | 15 Month |
| Start Year | 2023 |
| Start Month | January |
| Date Format | Monthly |
| End Year | 2024 |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black |
| Width | 9" |
| End Month | March |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Planner |
Description
Great for big-picture monthly planning. Premium paper resists ink bleed. Perforated memo section for easy tear-out notes. One month per two-page spread with unruled blocks; past, current and future months reference. Telephone/address page. High-quality paper with superior ink bleed resistance.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews