‹ Prev
Next ›
M721:3/8 BLACKONMETALLICGREEN
Contact Us For Availability
Product Details
General Information
| Tape type | M |
| Product colour | Green |
| Print technology | Direct thermal |
| Country of origin | Japan |
| Tape length | 8 m |
| Width | 90 mm |
| Depth | 20 mm |
| Height | 185 mm |
| Weight | 2.44 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Package weight | 2.55 kg |
| Tape size | 9 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Adhesive label |
Description
Brother M721 Black On Metallic Green P-touch Label Maker Tape, 3/8 In. X 26.2 Ft. This non-laminated tape comes with standard strength adhesive and is recommended for home and indoor use only. Best suited for flat dry surfaces. Perfect for school projects, file folders, and other basic labeling needs.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews