‹ Prev
Next ›
Lorell Stack Chair Steel Dolly - 4 Casters - Powder Coated Steel - 24.20" Width x 25.60" Depth x 20.70" Height - Powder Coated Black - 1 Each
9 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Number of Casters | 4 |
| Product Color | Powder Coated Black |
| Product Material | Powder Coated Steel |
| Product Name | Stack Chair Steel Dolly |
| Width | 24.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 25.6" |
| Country of Origin | China |
| Height | 20.7" |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Description
Steel dolly transports up to 20 Lorell Heavy-duty Stack Chairs made with a steel frame and injection-molded plastic seat and back. It is made of durable, powder-coated steel for reliable use. Two of the four casters lock for stability while loading and unloading.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: HBCSTKDOLLYContact Us For Availability
-
Product Code: RCP265000BKCT1 Stock Available
-
Product Code: LLR597084 Stock Available
-
Product Code: LLR659567 Stock Available
-
Product Code: LLR6595513 Stock Available
-
Product Code: LLR62521Contact Us For Availability
-
Rubbermaid Commercial Brute Rim Caddy - 26.50" Width x 6.75" Depth x 32.50" Height - Yellow - 1 EachProduct Code: RCP9W8700YWStock is Available
-
Product Code: RCP265000BKStock is Available
-
Product Code: GJO1158637 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews