‹ Prev
Next ›
Lorell Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart - Steel - 30.25" Width x 75.88" Depth x 45.25" Height - Charcoal - For 20 Devices - 1 Each
7 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Charcoal |
| Product Name | Blow-Mold Rectangular Table Trolley Cart |
| Width | 30.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 75.9" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 45.3" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Dollies & Skates |
Description
Table cart stores and transports blow-molded rectangular tables up to 96" long. Extractable vertical posts around the trolley immobilize the stacked tables. Wheels have individual brakes for sure stopping while carrying heavy loads. The sturdy steel construction features a powder-coat finish for durability. Cart holds up to 20 tables with a 60" length; 20 tables with a 72" length; or 18 tables with a 96" length.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: HBCSTKDOLLYContact Us For Availability
-
Product Code: LLR625389 Stock Available
-
Product Code: NTFDL5Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP265000BKCT1 Stock Available
-
Product Code: LLR597084 Stock Available
-
Product Code: LLR42954Contact Us For Availability
-
Product Code: LLR6595513 Stock Available
-
Product Code: LLR62521Contact Us For Availability
-
Product Code: LLR99968Contact Us For Availability
-
Rubbermaid Commercial Brute Rim Caddy - 26.50" Width x 6.75" Depth x 32.50" Height - Yellow - 1 EachProduct Code: RCP9W8700YWStock is Available
-
Product Code: RCP265000BKStock is Available
-
Product Code: GJO1158637 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews