‹ Prev
Next ›
Literature Holder, Leaflet, 1-1/4"x4-3/8"x8", Clear
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Dovetail design lets you quickly link units side-by-side.
- Each unit holds up to 1" of printed material.
- Organize and display your literature.
- Crafted from plastic, designed to withstand the rigors of everyday use.
Product Details
General Information
| Dimensions (WxDxH) | 113x200x60mm |
| Country of Origin | China |
| Material | Polystyrene |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 3mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 114g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
The Lit-Loc is a modular system that allows you to customise a wall or countertop display. Each "pocket" features a dovetail design allowing you to interlock with other Lit-loc "pockets" to showcase your literature.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews