‹ Prev
Next ›
Laila Create-Your-Own Cover Weekly/Monthly Planner, Wildflower Artwork, 11 x 8.5, Purple/Blue/Pink, 12-Month (Jan-Dec): 2026
Stock is Available
Non-Returnable
- Weekly views per two-page spread contain lined writing space.
- Monthly views per two-page spread include Notes section.
- Monthly tabs are coated for durability.
- Clear cover doubles as a storage pocket.
- Twin-wire binding for easy page turning.
- Thick, premium acid-free pages reduce ink bleed-through.
- Dated January to December and includes six bonus past monthly views (July-Dec).
Product Details
General Information
| Binding Type | Twin Wire |
| Product Color | Purple |
| Recycled | No |
| Sheet Height | 8 1/2" |
| Width | 8.5" |
| Sheet Width | 11" |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| Product Name | Laila Create-Your-Own Cover Weekly/Monthly Planner |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Double Page Layout | 1 Month ~ 1 Week |
| Date Format | Weekly ~ Monthly |
| Cover Color | Clear ~ Multicolor |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Blue Sky The Color of Imagination, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.bluesky.com |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Features | Goal Section ~ Notes Area ~ Flexible Cover ~ Coated Tab ~ Durable ~ Reference Calendar ~ Daily Block ~ Storage Pocket ~ Contact Sheet ~ Tab Divider |
| Height | 11" |
Product Information
| Brand | Blue Sky |
| Type | Planner |
Description
Blending a bouquet of warm and cool tones, the Laila Planner features watercolor-style wildflowers for a delicate look. Lined weekly pages bring simple order to hectic schedules. Monthly view per two-page spread includes a Notes section for important projects. Monthly tabs are coated for durability. "Create-Your-Own" (CYO) clear cover doubles as a storage pocket, allowing you to display photos or store notes. Twin-wire binding offers easy page turning. Includes pages for Yearly Goals, Contacts, Reference Calendars, and extra Notes pages. Thick, premium quality pages reduce ink bleed-through. Includes six bonus past monthly views for easy yearly transition (July-Dec).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews