‹ Prev
Next ›
KleenEarth Recycled Letter Opener with Antimicrobial Protection, 9", Black
Stock is Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Recycled | Yes |
| Width | 2" |
| Recycled Content | 70% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Kleen-Earth Antimicrobial Letter Opener |
| Product Model | 14821 |
| Product Material | Stainless Steel ~ Plastic |
| Product Line | KleenEarth |
| Product Color | Gray |
| Post-consumer-waste% | 30% |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | China |
| Length | 8" |
| Height | 0.6" |
| Form Factor | Handheld |
| Features | Corrosion Resistant ~ Antimicrobial ~ Comfortable Handle |
| Manufacturer | Acme United Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acmeunited.com |
Product Information
| Brand | Acme United |
| Type | Manual Letter Opener |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews