‹ Prev
Next ›
Genuine Joe Space-Saving Container Swing Lid - Rectangular - Gray - 1 Each
78 Stock Available
Product Details
General Information
| Product Color | Gray |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Space-Saving Container Swing Lid |
| Assembly Required | No |
| Depth | 11.5" |
| Country of Origin | United States |
| Features | Disposable ~ Airtight |
| Height | 4.6" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
Product Information
| Brand | Genuine Joe |
| Type | Waste Container Lid |
Description
Container lid features a swinging design that eliminates the need to touch the container or lid for a quick, sanitary way to dispose of your waste. Space-saving design protrudes less than 1' from the wall for convenient placement in tight spaces. Its smooth construction wipes down quickly to help you easily maintain sanitary conditions. Swinging lid is designed for the 23-gallon Genuine Joe Space-saving Waste Container (sold separately).
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: HLCLIDROTRSContact Us For Availability
-
Product Code: HLCLIDRORECContact Us For Availability
-
Product Code: HLCLIDROCOPContact Us For Availability
-
Product Code: RCP268988BKCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP268988BGCT3 Stock Available
-
Product Code: GJO02343CT19 Stock Available
-
Product Code: RCP267360GYStock is Available
-
Product Code: RCP268988BKStock is Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews