‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 44-gallon Heavy-duty Trash Container - 44 gal Capacity - Heavy Duty, Handle - 24" Height x 31.5" Width x 24" Depth - Gray - 4 / Carton
4 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 44 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 31.5" |
| Product Name | 44-gallon Heavy-duty Trash Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Height | 24" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Trash container features a heavy-duty design that's perfect for an assortment of uses. 44-gallon container can be used for general refuse to biohazard waste. Trash container features built-in handles for easy lifting. The bag cinch secures trash bags so they stay in place.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS23RCStock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS24DPOStock is Available
-
Product Code: RCP2136963Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP3959GRACTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT17 Stock Available
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP614600BGStock is Available
-
Product Code: RCP263200GYStock is Available
-
Product Code: RCP1883552Stock is Available
-
Product Code: RCP1883460Stock is Available
-
Product Code: GJO6046319 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700GRAY27 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP9W2100GYStock is Available
-
Product Code: RCP356988GYStock is Available
-
Product Code: RCP356988BKStock is Available
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
-
Product Code: RCP1901999Stock is Available
-
Product Code: RCP1883551Stock is Available
-
Product Code: GJO60464Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60463CT2 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews