‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23-gallon Space-Saving Waste Container - 23 gal Capacity - Rectangular - Handle - 30" Height x 20" Width x 11" Depth - Gray - 1 Each
133 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 20" |
| Product Name | 23-gallon Space-Saving Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 11" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Space-saving Waste Container holds 23 gallons of trash, but protrudes less than 1' from the wall. Sleekly designed container fits under most work tables. Built-in handles allow easy transport and emptying. Waste container includes a built-in bag cinch. A 20-1/4" wide Genuine Joe lid fits neatly on the 20" wide opening and is sold separately.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP1779739Contact Us For Availability
-
Product Code: RCP2131929Stock is Available
-
Product Code: RCP1867531Contact Us For Availability
-
Product Code: HLCHLS24DPOStock is Available
-
Product Code: RCP3958GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP395800BGCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP353600GYCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360YLCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP264360GYCT17 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200YELCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200RDCTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP263200GYCT15 Stock Available
-
Product Code: GJO00246Contact Us For Availability
-
Product Code: GJO60464CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1867531CTStock is Available
-
Product Code: RCP1779739CTContact Us For Availability
-
Product Code: RCP9W22GYStock is Available
-
Product Code: RCP817088BKStock is Available
-
Product Code: RCP264360YLStock is Available
-
Product Code: RCP1883552Stock is Available
-
Product Code: RCP9W2700BEStock is Available
-
Product Code: RCP395800BGContact Us For Availability
-
Product Code: RCP1971968Stock is Available
-
Product Code: RCP1971956Stock is Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews