‹ Prev
Next ›
FLORAL DUVET COVER SET FLOWER LEAF TWIN
Contact Us For Availability
- 10 times stronger than before with reinforcing tape applied along base and rods
- Bright colours for an easy colour coded filing system
- Supplied with clear plastic label holder and matching white paper labels
- Made of 100% recycled Blue Angel certified board
Product Details
General Information
| Format | A4 |
| Product colour | Red |
| Material | Cardboard |
| Number of compartments | 1 |
| Label holder | Yes |
| Media weight | 210 g/m² |
| Width | 345 mm |
| Depth | 240 mm |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
Very durable range of brightly coloured suspension files. Improved strength resulting in up to 10 times stronger file.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews