‹ Prev
Next ›
Floortex Desktex® Glaciermat Glass Desk Pad - 19" x 24" - Rectangular - 19" Width x 24" Length x 0.20000" Depth - Clear Backing - Tempered Glass - Clear
9 Stock Available
Product Details
General Information
| Color Family | Clear |
| Product Material | Tempered Glass |
| Product Color | Clear |
| Shape | Rectangular |
| Recycled Content | 0% |
| Product Name | Glaciermat Glass Desk Pad - 19" x 24" |
| Width | 19" |
| Product Line | Glaciermat |
| Manufacturer Website Address | http://www.floortex.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Depth | 0.20000" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Floortex |
| Features | Phthalate-free ~ Cadmium-free ~ Scratch Resistant ~ Stain Resistant |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Desk Pad & Mat |
Description
Desktex Glaciermat Glass Desk Pad offers an added touch of class to desk protection. Reinforced tempered glass provides an elegant appearance plus total clarity to view photographs or documents below the pad. Durable construction will not crack or discolor. Crystal-clear desk pad protects desk from scratches and stains. Design also includes straight edges and radius corners and is complete with silicone feet for maximum stability.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: DACP7021Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP2002Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3603Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3421Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3418Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3412Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3402Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3401Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3201Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP3021Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP2202Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP1403Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP1034Contact Us For Availability
-
Product Code: DACP1033Contact Us For Availability
-
Product Code: DACD2037Contact Us For Availability
-
Product Code: AOP5240BG6 Stock Available
-
Product Code: LLR39655108 Stock Available
-
Product Code: LLR3965425 Stock Available
-
Product Code: LLR3965248 Stock Available
-
Product Code: LLR3965077 Stock Available
-
Product Code: AOPLT612M13 Stock Available
-
Product Code: AOPLT412MStock is Available
-
Product Code: AOP6060MS1 Stock Available
-
Product Code: AOP6060MStock is Available
-
Product Code: AOP6040M28 Stock Available
-
Product Code: AOP4138418 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews