‹ Prev
Next ›
Fine Wire Staples, No. 19, 5/16", High Cap, 5000/BX, GY
Contact Us For Availability
Non-Returnable
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Recycled | No |
| Application/Usage | Fabric ~ Paper |
| Staple Size | 19/8 |
| Staple Type | High Capacity |
| Product Color | Gray |
| Crown Width | 3/8" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Esselte Corporation |
| Leg Length | 5/16" |
| Manufacturer Website Address | http://www.esselte.com |
| Packaged Quantity | 5000 / Box |
| Product Name | R23 No.19 Fine Wire 5/16" Staples |
Product Information
| Brand | Rapid |
| Type | Staples |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews