‹ Prev
Next ›
Deflecto Swivel Sign Holder - Support 8.50" x 11" Media - Vertical - 12" Height x 8.6" Width x 1.9" Depth - Plastic - Silver, Green Tint, Clear - 1 Each
Stock is Available
- Rotating display panels allow signage to viewed on both sides.
- Sign holder rotates and base stays stationary.
- Clear panes feature green tinted edges, providing the look of real glass.
- Open on three sides making display changes easy.
- Personalize and print signs from your own printer using Deflecto's free online SignCreator®.
Product Details
General Information
| Product Color | Silver ~ Green Tint ~ Clear |
| Width | 8.6" |
| Product Name | Swivel Sign Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 12" |
| Features | Swivel Base ~ Double-sided |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1.9" |
Product Information
| Brand | Deflecto, LLC |
| Type | Sign Holder |
Description
Rotating display panels allow signage to be viewed on both sides. Sign holder rotates and base stays stationary. Clear panes feature green-tinted edges, providing the look of real glass. Open on three sides making display changes easy. Personalize and print signs from your own printer using deflecto®'s free online SignCreator™ software. Hundreds of templates make it easy to create professional looking sign in seconds.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews