‹ Prev
Next ›
Cube Truck, 149 gal, 600 lb Capacity, Plastic, Black
Stock is Available
- Diamond caster pattern provides superior maneuverability.
- Conceals loads without reducing capacity.
- Made of polyethylene construction for durability and break resistance.
- Metal frame offers durable support.
- Smooth surface facilitates cleaning.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal ~ Plastic |
| Capacity | 149.61 gal |
| Depth | 34" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 36.5" |
| Features | Durable ~ Easy to Clean ~ Smooth ~ Wheels ~ Handle |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 20 Cubic Foot Cube Truck |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Width | 48" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Wall Basket |
Description
Diamond caster pattern provides superior maneuverability. Great for waste collection, material transport and laundry handling. Optional lids sold separately..
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews