‹ Prev
Next ›
CAT6A 24AWG STP CABLE_ 10FT BLUE
Contact Us For Availability
- Pack of 10
- Colour: Blue
- Internal dimensions: W127 x D359 x H254mm
- Made from 100% recycled board
- Compatible with Premium storage boxes
- Suitable for storage of A4, foolscap, or legal size paperwork
- FastFold automatic assembly
- Maximum strength, transfer file with locking tab lid
Product Details
General Information
| Environment Support | FSC Certified |
| Finger Hole | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 129x372x258mm |
| Dimensions | WxDxH: 129x372x258mm (External) |
| Assembly Type | Fastfold |
| Recycled Percentage | 100% |
| Recycled Product | Made from 100% recycled board, 100% recyclable |
| Material | Recycled Board |
| Manufacturer | Fellowes |
| Internal Dimensions | 127x359x254mm |
| Lid Type | Hinged Lid |
| Storage For | A4 & Foolscap papers |
| Weight | 159g |
Product Information
| Brand | Bankers Box |
| Type | File |
Description
This Bankers Box premium transfer file features FastFold automatic assembly and is suitable for storing both A4 and foolscap paperwork. This high strength transfer file also features an extra large spine label for quick and easy identification. Compatible with Bankers Box premium storage boxes, this pack contains 10 blue transfer files measuring W127 x D359 x H254mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews